3-6 JANUARI, 2016, GÖTEBORG, SVERIGE

Detta är resultaten från Gothia Innebandy Cup 2012. Se de senaste resultaten från Gothia Innebandy Cup 2015 här.

Boys 12 - Playoff B

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Runda   Matchnr Live  
CL98IC 2 - Jönköpings IK 4 - 6 08:00 Askim Sporthall 1/16 Final   07010100
IBK Göteborg - Warberg IBF 2 5 - 4 08:00 Frölunda kulturhus 1/16 Final   07010200
FBC Kladno - Utbynäs SK 8 - 1 08:00 Lundbystrand 2 1/16 Final   07011000
Södradal, IK 1 - Fighters, GIF 1 10 - 2 08:00 Lundbystrand 3 1/16 Final   07011100
Åby IBK Klippan - Helsingborg, F.C. 0 - 11 08:00 Lundbystrand 5 1/16 Final   07011300
IBK Nissan - TJ JM Chodov 4 - 13 08:00 Nya Pjäshallen 1/16 Final   07011400
Frosta IBF - AC Sparta Praha 2 - 3 08:00 Torpahallen 1/16 Final   07011800
Frölunda IBK - Tunet IBK 9 - 0 08:00 Flatås 1/16 Final   07012400
Sandö IBK - Warberg IBF 1 2 - 9 09:00 Askim Sporthall 1/16 Final   07010101
Mölndals IBF - Fristad GoIF 9 - 2 09:00 Frölunda kulturhus 1/16 Final   07010201
Husqvarna IK - NOR 92 IBK 10 - 1 09:00 Lundbystrand 2 1/16 Final   07011001
Malmö FBC - Fighters, GIF 2 1 - 0 09:00 Lundbystrand 3 1/16 Final   07011101
Östra SK - Lugi IBK 3 - 5 09:00 Lundbystrand 4 1/16 Final   07011201
Engelholm, FBC 2 - Gårdarike IBK 8 - 3 10:00 Askim Sporthall 1/16 Final   07010102
FC Skurup - Lindome IBK 1 - 6 10:00 Rosendalshallen 1/16 Final   07011502
FBC Kladno - Helsingborg, F.C. 0 - 8 12:00 Lundbystrand 3 1/8 Final   07011104
Frölunda IBK - Södradal, IK 1 11 - 10 12:00 Flatås 1/8 Final   07012404
Husqvarna IK - Lugi IBK 8 - 4 13:00 Lundbystrand 1 1/8 Final   07010905
TJ JM Chodov - IBK Göteborg 8 - 4 13:00 Rosendalshallen 1/8 Final   07011505
Mölndals IBF - Warberg IBF 1 6 - 2 14:00 Heidhallen 1/8 Final   07010506
Lindome IBK - Engelholm, FBC 2 6 - 4 14:00 Nya Pjäshallen 1/8 Final   07011407
Äspereds IF - Malmö FBC 8 - 1 15:00 Lundbystrand 3 1/8 Final   07011107
Jönköpings IK - AC Sparta Praha 7 - 2 15:00 Torpahallen 1/8 Final   07011807
Mölndals IBF - Lindome IBK 3 - 4 18:40 Torpahallen 1/4 Final   07011811
Helsingborg, F.C. - Frölunda IBK 8 - 5 19:00 Frölunda kulturhus 1/4 Final   07010211
Äspereds IF - Jönköpings IK 1 - 7 19:00 Salming (X3M) Arena 1/4 Final   07012311
Husqvarna IK - TJ JM Chodov 4 - 6 19:20 Sandeklevshallen 1/4 Final   07011612

söndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Runda   Matchnr Live  
Helsingborg, F.C. - Lindome IBK 5 - 3 10:00 Lisebergshallen Semifinal   08010802
Jönköpings IK - TJ JM Chodov 4 - 2 10:00 Klubbhuset Arena (Volvia) Semifinal   08012202
Jönköpings IK - Helsingborg, F.C. 6 - 5 14:30 Lundbystrand 3 Final   08011107
logo