Detta är resultaten från Gothia Innebandy Cup 2012. Se de senaste resultaten från Gothia Innebandy Cup 2018 här.

Engelholm, FBC B13 1

Favorited Make favorite Engelholm, FBC B13 1

Lagnamn Engelholm, FBC 1
Tröjfärger Vit / Vit
Åldersklass Boys 13
Grupp Grupp 11
Land Sverige
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om Engelholm, FBC 1

Förutom de två Engelholm, FBC-lagen spelade också 52 andra lag från 4 olika länder i Boys 13. De var uppdelade i 13 olika grupper, varav Engelholm, FBC 1 började i Grupp 11 tillsammans med Vöikers, IBK 1, Warberg IBF 1, Tunet IBK och Surte IS IBK.

Engelholm, FBC 1 tog sig vidare till Playoff B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 11. Därefter tog de sig till 1/4 Final, men förlorade den mot IBK Göteborg med 4-6. I finalen slog Mölndals IBF FBC Liberec och vann därmed hela Playoff B i Boys 13.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Engelholm, FBC

Matcher

Grupp 11

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Warberg IBF 1 4 3 1 0 24 3 (21) 10
2 Vöikers, IBK 1 4 3 1 0 17 3 (14) 10
3 Engelholm, FBC 1 4 2 0 2 10 9 (1) 6
4 Surte IS IBK 4 1 0 3 7 18 (-11) 3
5 Tunet IBK 4 0 0 4 4 29 (-25) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Målskillnad
  6. Gjorda mål
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Vöikers, IBK 1 Engelholm, FBC 1 2 0 10:00 Heidhallen B13 Grp 11   05010500 INFO
Engelholm, FBC 1 Tunet IBK 5 2 13:20 Askims Sporthall B13 Grp 11   05010104 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Engelholm, FBC 1 Surte IS IBK 5 1 09:20 Hall of Flame B13 Grp 11   06010402 INFO
Warberg IBF 1 Engelholm, FBC 1 4 0 12:40 Hall of Flame B13 Grp 11   06010407 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Engelholm, FBC 1 Engelholm, FBC 2 4 1 11:00 Askims Sporthall B13 Playoff B 1/16 Final   07010103 INFO
Engelholm, FBC 1 Älvstranden, IBF 8 2 16:00 Lundbystrand 4 B13 Playoff B 1/8 Final   07011208 INFO
IBK Göteborg Engelholm, FBC 1 6 4 20:00 Landala B13 Playoff B 1/4 Final   07010712 INFO
Gothia Innebandy Cup is using