3-6 JANUARI, 2015, GÖTEBORG, SVERIGE

Detta är resultaten från Gothia Innebandy Cup 2012. Se de senaste resultaten från Gothia Innebandy Cup 2014 här.

SSK Future B14

SSK Future B14

Lagnamn SSK Future
Tröjfärger Gul / Svart
Åldersklass Boys 14
Grupp Grupp 10
Land Tjeckien
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om SSK Future

Förutom SSK Future spelade också 72 andra lag från 3 olika länder i Boys 14. De var uppdelade i 18 olika grupper, varav SSK Future började i Grupp 10 tillsammans med Varla IBK 2, Halmstad IBK 1 och Olofströms IBK.

SSK Future tog sig vidare till Playoff A efter att ha hamnat på 1:a plats i Grupp 10. Därefter tog de sig till Semifinal, men förlorade den mot Arboga IBK, IFK med 3-5. I finalen slog Arboga IBK, IFK Marstrands IBK och vann därmed hela Playoff A i Boys 14.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till SSK Future

Matcher

Grupp 10

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Målskillnad
  6. Gjorda mål
1. SSK Future 3 3 0 0 18 5 (13) 9
2. Olofströms IBK 3 1 0 2 9 10 (-1) 3
  Varla IBK 2 3 1 0 2 5 14 (-9) 3
  Halmstad IBK 1 3 1 0 2 4 7 (-3) 3
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Division Runda   Matchnr Live  
SSK Future - Varla IBK 2 9 - 0 10:40 Lundbystrand 4 B14 Grp 10   05011200  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Division Runda   Matchnr Live  
Halmstad IBK 1 - SSK Future 2 - 4 10:00 Lundbystrand 5 B14 Grp 10   06011304  
SSK Future - Olofströms IBK 5 - 3 16:00 Tuve Sporthall B14 Grp 10   06012612  

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Division Runda   Matchnr Live  
SSK Future - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 1 17:00 Sjumilahallen B14 Playoff A 1/16 Final   07012509  
Månsarps IBK - SSK Future 1 - 6 21:00 Lundbystrand 2 B14 Playoff A 1/8 Final   07011013  

söndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Division Runda   Matchnr Live  
Nacka Wallenstam IBK - SSK Future 2 - 3 09:00 Lisebergshallen B14 Playoff A 1/4 Final   08010801  
Arboga IBK, IFK - SSK Future 5 - 3 12:00 Valhalla B B14 Playoff A Semifinal   08012004  
logo