Detta är resultaten från Gothia Innebandy Cup 2012. Se de senaste resultaten från Gothia Innebandy Cup 2017 här.

SSK Future B14

Favorited Make favorite SSK Future B14

Lagnamn SSK Future
Tröjfärger Gul / Svart
Åldersklass Boys 14
Grupp Grupp 10
Land Tjeckien
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om SSK Future

Förutom SSK Future spelade också 72 andra lag från 3 olika länder i Boys 14. De var uppdelade i 18 olika grupper, varav SSK Future började i Grupp 10 tillsammans med Varla IBK 2, Halmstad IBK 1 och Olofströms IBK.

SSK Future tog sig vidare till Playoff A efter att ha hamnat på 1:a plats i Grupp 10. Därefter tog de sig till Semifinal, men förlorade den mot Arboga IBK, IFK med 3-5. I finalen slog Arboga IBK, IFK Marstrands IBK och vann därmed hela Playoff A i Boys 14.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till SSK Future

Matcher

Grupp 10

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 SSK Future 3 3 0 0 18 5 (13) 9
2 Olofströms IBK 3 1 0 2 9 10 (-1) 3
  Varla IBK 2 3 1 0 2 5 14 (-9) 3
  Halmstad IBK 1 3 1 0 2 4 7 (-3) 3
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Målskillnad
  6. Gjorda mål
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
SSK Future Varla IBK 2 9 0 10:40 Lundbystrand 4 B14 Grp 10   05011200 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Halmstad IBK 1 SSK Future 2 4 10:00 Lundbystrand 5 B14 Grp 10   06011304 INFO
SSK Future Olofströms IBK 5 3 16:00 Tuve Sporthall B14 Grp 10   06012612 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
SSK Future Åstorp/Kvidinge IBS 8 1 17:00 Sjumilahallen B14 Playoff A 1/16 Final   07012509 INFO
Månsarps IBK SSK Future 1 6 21:00 Lundbystrand 2 B14 Playoff A 1/8 Final   07011013 INFO

söndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Nacka Wallenstam IBK SSK Future 2 3 09:00 Lisebergshallen B14 Playoff A 1/4 Final   08010801 INFO
Arboga IBK, IFK SSK Future 5 3 12:00 Gothia Arena (Valhalla B) B14 Playoff A Semifinal   08012004 INFO
Gothia Innebandy Cup is using