Detta är resultaten från Gothia Innebandy Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Innebandy Cup 2018 här.

Boys 14 - Playoff B

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Ajer IBK Öreåsen IL Innebandy 7 5 08:00 Lundbystrand 2 1/32 Final   07011000 INFO
Lindome IBK Halmstad IBK 5 1 08:00 Nya Pjäshallen 1/32 Final   07011400 INFO
Telge SIBK IFK Arboga IBK P02 8 1 09:40 Lundbystrand 4 1/16 Final   07011202 INFO
IBK Lund 2 Gnosjö IBK 8 2 09:40 Lundbystrand 5 1/16 Final   07011302 INFO
FC Helsingborg Åsa IF 4 0 10:00 Askims Sporthall 1/16 Final   07010102 INFO
UHC AVRY VIKINGS Täby FC 2 3 10:00 Lundbystrand 2 1/16 Final   07011002 INFO
FBC Lerum Örkelljunga IF 5 4 10:00 Nya Pjäshallen 1/16 Final   07011402 INFO
Sandö IBK Tenhults IF 2 3 10:00 ÖHK: Erlandssonhallen 1/16 Final   07012802 INFO
Munka-Ljungby IBK Akademi NOR 92 IBK 9 4 10:00 ÖHK: Göteborg Brandservicehallen 1/16 Final   07013302 INFO
FBC Viljan Greåker IBK 1 5 11:00 Askims Sporthall 1/16 Final   07010103 INFO
Husqvarna IK Warberg IBF Blå 6 7 P 11:00 Nya Pjäshallen 1/16 Final   07011403 INFO
Warberg IBF Vit Palmstaden IK 2 1 11:00 Torpahallen 1/16 Final   07011803 INFO
Sarpsborg IBK Varla IBK Svart 8 5 11:00 Salming (X3M) Arena 1/16 Final   07012303 INFO
Frederikshavn Black Hawks Mölndals IBF 2 4 11:00 ÖHK: Erlandssonhallen 1/16 Final   07012803 INFO
Värnamo IK Ajer IBK 7 2 12:00 Lundbystrand 2 1/16 Final   07011004 INFO
Skoghalls IBK 1 Lindome IBK 8 6 P 12:00 Nya Pjäshallen 1/16 Final   07011404 INFO
FBC Lerum Tigers Svart IBK Lund 1 8 5 P 12:00 Gothia Arena (Valhalla B) 1/16 Final   07012004 INFO
FBC Ceska Lipa IK Zenith 11 4 12:00 Prioritet Serneke Arena A 1/16 Final   07013404 INFO
Tenhults IF FC Helsingborg 6 5 P 14:00 Frölunda kulturhus 1/8 Final   07010206 INFO
Täby FC Telge SIBK 3 5 14:00 Lundbystrand 2 1/8 Final   07011006 INFO
Mölndals IBF Munka-Ljungby IBK Akademi 3 6 15:00 Askims Sporthall 1/8 Final   07010107 INFO
Sarpsborg IBK Warberg IBF Vit 2 1 15:00 Gothia Arena (Valhalla B) 1/8 Final   07012007 INFO
Warberg IBF Blå FBC Lerum 4 5 P 15:20 Torpahallen 1/8 Final   07011808 INFO
FBC Lerum Tigers Svart IBK Lund 2 1 7 16:00 Lundbystrand 1 1/8 Final   07010908 INFO
FBC Ceska Lipa Värnamo IK 8 9 16:00 Prioritet Serneke Arena A 1/8 Final   07013408 INFO
Skoghalls IBK 1 Greåker IBK 1 4 16:00 Kristinedalshallen 1/8 Final   07013809 INFO
Tenhults IF Sarpsborg IBK 2 1 19:00 Frölunda kulturhus 1/4 Final   07010211 INFO
Greåker IBK Telge SIBK 5 3 20:00 Lundbystrand 1 1/4 Final   07010912 INFO
IBK Lund 2 Värnamo IK 5 4 20:00 Prioritet Serneke Arena B 1/4 Final   07013713 INFO
Munka-Ljungby IBK Akademi FBC Lerum 3 1 21:20 Valhalla A 1/4 Final   07011914 INFO

söndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
IBK Lund 2 Greåker IBK 6 2 10:00 Lundbystrand 2 Semifinal   08011002 INFO
Munka-Ljungby IBK Akademi Tenhults IF 6 7 P 10:00 Lundbystrand 3 Semifinal   08011102 INFO
Tenhults IF IBK Lund 2 3 8 14:30 Lundbystrand 3 Final   08011106 INFO
Gothia Innebandy Cup is using