Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2017
View Gothia Cup 2024 →
Dismiss
Boys 15 - Playoff B
Matches
Saturday
Time
Match
Info
09:00
7
1
Lindome IBK
7
:
1
Warberg IBF Blå
Torpahallen
1/16 Final
07011801
10:00
9
0
Pixbo Wallenstam IBF 2
9
:
0
Frillesås FF
Lundbystrand 2
1/16 Final
07011102
10:00
5
6
Ingarö IF 2
5
:
6
Malmhaug KFUM 2
Torpahallen
1/16 Final
07011802
10:00
13
1
Snipers Bratislava
13
:
1
Malmhaug KFUM 1
Prioritet Serneke Arena B
1/16 Final
07013702
10:00
7
4
Herrestads AIF
7
:
4
GIF Fighters
Kristinedalshallen
1/16 Final
07013802
10:40
0
7
Röke IBK
0
:
7
Vetlanda IB
Lundbystrand 3
1/16 Final
07011203
10:40
3
2
Sveiva Innebandyklubb
3
:
2
Marstrands IBK
Lundbystrand 4
1/16 Final
07011303
11:00
6
3
Tranemo IBK
6
:
3
Bygdö Monolitten IL
Heidhallen
1/16 Final
07010503
11:00
5
2
Ingelstad IBK
5
:
2
Värnamo IK
Landala
1/16 Final
07010703
11:00
7
3
Torshälla IBK 2
7
:
3
CL98IC
Lundbystrand 1
1/16 Final
07011003
11:00
6
0
IK Zenith
6
:
0
FBC Rokycany
Sandeklevshallen
1/16 Final
07011603
11:00
20
0
Munka-Ljungby IBK Akademi
20
:
0
Horten Innebandyklubb
Valhalla A
1/16 Final
07011903
11:00
11
3
NOR 92 IBK
11
:
3
Hvidovre Attack Floorball Club
Klubbhuset Arena
1/16 Final
07012203
11:00
3
0
Partille IB 2
3
:
0
IK Stanstad
Idrottshögskolan (Katrinelund)
1/16 Final
07012703
11:00
7
4
Warberg IBF Vit
7
:
4
IBK Lund
Prioritet Serneke Arena A
1/16 Final
07013403
14:00
3
2
Lindome IBK
3
:
2
Herrestads AIF
Sandeklevshallen
1/8 Final
07011606
14:40
3
2
Pixbo Wallenstam IBF 2
3
:
2
Vetlanda IB
Lundbystrand 4
1/8 Final
07011307
15:00
2
3
IBK Höllviken
2
:
3
Sveiva Innebandyklubb
Frölunda kulturhus
1/8 Final
07010207
15:00
P
2
4
Torshälla IBK 2
2
:
4
Tranemo IBK
Lundbystrand 5
1/8 Final
07010907
15:00
1
3
Malmhaug KFUM 2
1
:
3
Partille IB 2
Sandeklevshallen
1/8 Final
07011607
15:00
5
1
Munka-Ljungby IBK Akademi
5
:
1
Warberg IBF Vit
Prioritet Serneke Arena A
1/8 Final
07013407
15:00
3
8
IK Zenith
3
:
8
Ingelstad IBK
Kristinedalshallen
1/8 Final
07013808
15:20
2
1
Snipers Bratislava
2
:
1
NOR 92 IBK
Prioritet Serneke Arena B
1/8 Final
07013708
19:00
P
5
6
Partille IB 2
5
:
6
Tranemo IBK
Sandeklevshallen
1/4 Final
07011611
20:00
0
3
Ingelstad IBK
0
:
3
Munka-Ljungby IBK Akademi
Lundbystrand 2
1/4 Final
07011112
20:40
P
7
6
Snipers Bratislava
7
:
6
Pixbo Wallenstam IBF 2
Landala
1/4 Final
07010713
20:40
5
4
Sveiva Innebandyklubb
5
:
4
Lindome IBK
Klubbhuset Arena
1/4 Final
07012213
Sunday
Time
Match
Info
10:00
0
4
Sveiva Innebandyklubb
0
:
4
Snipers Bratislava
Torpahallen
Semi final
08011802
10:00
6
2
Munka-Ljungby IBK Akademi
6
:
2
Tranemo IBK
Idrottshögskolan (Katrinelund)
Semi final
08012702
15:40
4
0
Snipers Bratislava
4
:
0
Munka-Ljungby IBK Akademi
Lundbystrand 2
Final
08011107