Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2023
View Gothia Cup 2024 →
Dismiss
Lundenhallen
Thursday
Friday
Saturday
Thursday
Time
Match
Info
09:00
0
2
UHC Uster
0
:
2
Lindås Rasta IBK
Lundenhallen
B17 - Group 1
09:40
2
4
Strandby Tornados
2
:
4
IBK Lund
Lundenhallen
B15 - Group 3
10:20
14
1
Tranemo IBK
14
:
1
Kanonyri Kladno White
Lundenhallen
B14 - Group 4
11:00
2
5
Panthers Praha White
2
:
5
Surte IS
Lundenhallen
B12 - Group 7
12:00
4
0
Nittedal Wolves
4
:
0
Tranemo IBK
Lundenhallen
G13 - Group 2
12:40
4
1
FBI Tullinge 1
4
:
1
Gnosjö IBK
Lundenhallen
G15 - Group 2
13:20
5
3
FBC Kalmarsund Ungdom 2
5
:
3
IBK Lund P09S
Lundenhallen
B13 - Group 3
14:00
12
0
FBC Engelholm
12
:
0
Bjärreds IBK
Lundenhallen
G15 - Group 2
15:00
4
0
FBS Slavia Plzen
4
:
0
Värnamo IK
Lundenhallen
G14 - Group 1
15:40
4
0
FBC Kalmarsund Ungdom 1
4
:
0
Tranemo IBK
Lundenhallen
G13 - Group 2
16:20
5
0
IBK Göteborg
5
:
0
Florbal Zidenice
Lundenhallen
B18 - Group 2
17:00
6
0
Värnamo IK
6
:
0
Hestrafors IF
Lundenhallen
B16 - Group 3
18:00
13
1
Panthers Praha
13
:
1
Gnosjö IBK
Lundenhallen
G15 - Group 2
18:40
4
3
Linköpings IBK
4
:
3
Tranemo IBK
Lundenhallen
B14 - Group 4
19:20
1
1
Bjärreds IBK
1
:
1
Kustens IF
Lundenhallen
G15 - Group 2
20:00
0
11
Höllviken IBF
0
:
11
IBK Last Chance
Lundenhallen
G18 - Group 1
20:40
10
1
IBK Genarp/Skurup IBK
10
:
1
Hvidovre Attack FC
Lundenhallen
B15 - Group 9
21:20
1
3
Varla IBK
1
:
3
Ingelstad IBK
Lundenhallen
G17 - Group 1
22:00
1
5
Hovslätts IK
1
:
5
Rødovre Floorball Club
Lundenhallen
B18 - Group 2
Friday
Time
Match
Info
08:00
3
2
IBK Lund
3
:
2
Örebro SK Ungdom
Lundenhallen
B15 - Group 3
08:40
0
3
IBK Kungälv
0
:
3
FBS Slavia Plzen
Lundenhallen
G14 - Group 1
09:20
5
1
Värnamo IK
5
:
1
FBC Engelholm
Lundenhallen
G14 - Group 1
10:00
0
14
FBI Tullinge
0
:
14
Avalanche
Lundenhallen
B12 - Group 7
11:00
2
7
IBK Landskrona
2
:
7
IBK Göteborg
Lundenhallen
B18 - Group 2
11:40
7
3
Varla IBK
7
:
3
Ekängens IF
Lundenhallen
B12 - Group 8
12:20
0
5
FbC Hradec Králové POL-SKONE White
0
:
5
Eken IBK
Lundenhallen
B14 - Group 5
13:00
0
4
FBC Pitbulls Kolín
0
:
4
Båstads GIF
Lundenhallen
B14 - Group 3
14:00
4
6
Höllviken IBF
4
:
6
FBC Unicov
Lundenhallen
B15 - Group 5
14:40
0
8
Linköpings IBK
0
:
8
Lillån IBK
Lundenhallen
B14 - Group 4
15:20
3
1
Tranemo IBK
3
:
1
Kinna IBK
Lundenhallen
G13 - Group 2
16:00
0
12
Surte IS
0
:
12
Avalanche
Lundenhallen
B12 - Group 7
17:00
2
7
UHC Uster
2
:
7
IBK Genarp
Lundenhallen
B17 - Group 1
17:40
2
1
FBC Liberec
2
:
1
IBK Last Chance
Lundenhallen
G18 - Group 1
18:20
1
2
IBF Älvstranden
1
:
2
Mullsjö AIS
Lundenhallen
G13 - Group 4
19:00
2
11
Kanonyri Kladno White
2
:
11
Linköpings IBK
Lundenhallen
B14 - Group 4
20:00
0
7
Surte IS
0
:
7
Pixbo Wallenstam
Lundenhallen
B12 - Group 7
20:40
2
6
Panthers Praha White
2
:
6
FBI Tullinge
Lundenhallen
B12 - Group 7
21:20
4
1
Panthers Praha
4
:
1
Bjärreds IBK
Lundenhallen
G15 - Group 2
22:00
2
4
Rungsted Hørsholm FK
2
:
4
FBI Tullinge
Lundenhallen
B13 - Group 3
Saturday
Time
Match
Info
08:00
6
3
IBK Lund 1
6
:
3
Panthers Praha White
Lundenhallen
B12 - Playoff B
1/32 Final
09:00
2
4
IBK Lidköping 1
2
:
4
IBK Genarp
Lundenhallen
B17 - Group 1
09:40
5
1
FBC Česká Lípa
5
:
1
Rydboholms SK
Lundenhallen
B15 - Playoff A
1/16 Final
10:40
9
0
Nittedal Wolves
9
:
0
Höllviken IBF
Lundenhallen
B13 - Playoff B
1/16 Final
11:40
3
6
NOR 92 IBK
3
:
6
CL98IC
Lundenhallen
B17 - Group 1
12:20
3
4
Nybro IBK
3
:
4
Frederikshavn Blackhawks
Lundenhallen
B15 - Playoff B
1/16 Final
13:20
2
4
Kärra IBK
2
:
4
Särö Seahawks IBK
Lundenhallen
B15 - Playoff A
1/8 Final
14:20
3
0
Bjärreds IBK
3
:
0
GIF Fighters
Lundenhallen
G15 - Playoff B
1/8 Final
15:20
3
4
Sveiva Innebandyklubb
3
:
4
FBC Kalmarsund Ungdom
Lundenhallen
G18 - Playoff A
1/4 Final
16:20
6
4
CL98IC
6
:
4
Nittedal Wolves
Lundenhallen
G13 - Playoff A
1/4 Final
17:20
P
0
1
Värnamo IK
0
:
1
IBK Lidköping
Lundenhallen
G16 - Playoff B
1/4 Final
19:00
2
6
Munka-Ljungby IBK
2
:
6
FbC Hradec Králové POL-SKONE
Lundenhallen
B16 - Playoff A
1/4 Final
20:00
7
3
Kärra IBK
7
:
3
FbC Hradec Králové POL-SKONE
Lundenhallen
B12 - Playoff B
1/4 Final
21:00
3
0
FBC Liberec
3
:
0
FBC Kalmarsund Ungdom
Lundenhallen
G18 - Playoff A
Semi final
22:00
2
0
Pixbo Wallenstam IBF
2
:
0
FBC Tulip Liberec
Lundenhallen
G13 - Playoff A
Semi final