Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2023
View Gothia Cup 2024 →
Dismiss
Lundbystrand 3
Thursday
Friday
Saturday
Sunday
Thursday
Time
Match
Info
09:00
1
4
FbC Hradec Králové POL-SKONE
1
:
4
CL98IC Blå
Lundbystrand 3
B12 - Group 4
09:40
5
3
Florbal Jindrichuv Hradec
5
:
3
Stenungsunds IBK
Lundbystrand 3
B14 - Group 6
10:20
6
2
FbC Skuteč
6
:
2
Surte IS IBK
Lundbystrand 3
B16 - Group 5
11:00
3
1
Kinna IBK 1
3
:
1
Florbal Zidenice
Lundbystrand 3
B12 - Group 6
12:00
10
0
CL98IC
10
:
0
IK Stanstad
Lundbystrand 3
G14 - Group 2
12:40
3
8
IK Zenith
3
:
8
Åstorp/Kvidinge IBS
Lundbystrand 3
B14 - Group 8
13:20
5
0
Månsarps IBK
5
:
0
Malmhaug IBF
Lundbystrand 3
G16 - Group 2
14:00
0
8
IBF Älvstranden
0
:
8
Växjö IBK U 2
Lundbystrand 3
B14 - Group 7
15:00
1
3
IBK Lidköping 2
1
:
3
Jönköpings IK
Lundbystrand 3
B17 - Group 2
15:40
3
1
Gantofta IBK
3
:
1
Brumunddal IBK
Lundbystrand 3
G12 - Group 1
16:20
4
1
Sandö IBK
4
:
1
FBC Kalmarsund Ungdom
Lundbystrand 3
B12 - Group 6
17:00
6
2
IBK Lund P09L
6
:
2
Malmö FBC
Lundbystrand 3
B13 - Group 5
18:00
1
1
FBC Lerum
1
:
1
FBC Dobruška
Lundbystrand 3
G16 - Group 2
18:40
5
2
Växjö IBK U 2
5
:
2
Snipers Bratislava Black
Lundbystrand 3
B14 - Group 7
19:20
3
4
Lomma FBC
3
:
4
Florbal Jindrichuv Hradec
Lundbystrand 3
B14 - Group 6
20:00
7
1
Växjö IBK U 1
7
:
1
Stenungsunds IBK
Lundbystrand 3
B14 - Group 6
20:40
9
0
CL98IC Blå
9
:
0
IBK Lund 2
Lundbystrand 3
B12 - Group 4
21:20
3
3
FBC Partille
3
:
3
IBK Hradec Králové POL-SKONE
Lundbystrand 3
G16 - Group 1
22:00
0
1
IK Stanstad
0
:
1
Lomma FBC
Lundbystrand 3
G14 - Group 2
Friday
Time
Match
Info
08:00
2
5
IK Stanstad
2
:
5
IBF Älvstranden
Lundbystrand 3
G14 - Group 2
08:40
4
2
Kärra IBK
4
:
2
Lönsboda IBK
Lundbystrand 3
B15 - Group 6
09:20
4
0
Hovshaga AIF
4
:
0
Nittedal Wolves
Lundbystrand 3
G15 - Group 4
10:00
1
4
IK Stanstad
1
:
4
FBC Dobruška
Lundbystrand 3
G16 - Group 2
11:00
3
6
SF Grei
3
:
6
FbC Hradec Králové POL-SKONE
Lundbystrand 3
B12 - Group 4
11:40
5
1
Lomma FBC
5
:
1
Esbjerg Sharks
Lundbystrand 3
B14 - Group 6
12:20
0
6
Mullsjö AIS
0
:
6
Frederikshavn Blackhawks
Lundbystrand 3
G15 - Group 3
13:00
0
2
GIF Fighters
0
:
2
Kärra IBK
Lundbystrand 3
G15 - Group 3
14:00
11
0
FBC Karlskrona
11
:
0
Brumunddal IBK
Lundbystrand 3
G12 - Group 1
14:40
10
1
FBK AS Trenčín
10
:
1
IK Zenith
Lundbystrand 3
B14 - Group 8
15:20
11
0
Växjö IBK U 2
11
:
0
Unite Gold
Lundbystrand 3
B14 - Group 7
16:00
7
1
Öjaby Sport IBK
7
:
1
FbC Skuteč
Lundbystrand 3
B16 - Group 5
17:00
0
4
Lomma FBC
0
:
4
CL98IC
Lundbystrand 3
G14 - Group 2
17:40
0
8
IBF Älvstranden
0
:
8
Jönköpings IK Röd
Lundbystrand 3
B13 - Group 5
18:20
4
1
Landvetter IBK Wings
4
:
1
Brumunddal IBK
Lundbystrand 3
G12 - Group 1
19:00
4
4
Hovmantorps GOIF
4
:
4
Linköpings IBK
Lundbystrand 3
B15 - Group 8
20:00
1
1
Ersboda SK
1
:
1
Nittedal Wolves
Lundbystrand 3
G15 - Group 4
20:40
8
7
Florbal Zidenice
8
:
7
Sarpsborg IBK
Lundbystrand 3
B12 - Group 6
21:20
1
2
Warberg IBF
1
:
2
Munka-Ljungby IBK
Lundbystrand 3
G15 - Group 4
22:00
4
4
FbC Skuteč
4
:
4
Unite Black
Lundbystrand 3
B16 - Group 5
Saturday
Time
Match
Info
08:00
0
3
IK Zenith
0
:
3
IBK Lidköping 2
Lundbystrand 3
B17 - Group 2
08:40
3
7
Florbal Jindrichuv Hradec
3
:
7
Warberg IBF
Lundbystrand 3
B14 - Playoff A
1/16 Final
09:40
6
2
FBC Kalmarsund Ungdom
6
:
2
Bjärreds IBK
Lundbystrand 3
B12 - Playoff A
1/16 Final
10:40
4
3
Florbal Vcelin
4
:
3
IK Zenith
Lundbystrand 3
B12 - Playoff B
1/16 Final
11:40
6
0
Värnamo IK
6
:
0
Malmö FBC
Lundbystrand 3
B13 - Playoff B
1/16 Final
12:40
1
0
IBK Lidköping
1
:
0
Malmhaug IBF
Lundbystrand 3
G16 - Playoff B
1/8 Final
13:40
2
4
Tranemo IBK
2
:
4
Linköpings IBK
Lundbystrand 3
B15 - Playoff A
1/8 Final
14:40
4
1
Träslövsläge IF
4
:
1
Nittedal Wolves
Lundbystrand 3
B13 - Playoff B
1/8 Final
15:40
11
0
Tranemo IBK
11
:
0
Brumunddal IBK
Lundbystrand 3
G12 - Playoff B
1/4 Final
16:40
2
3
FBC Kalmarsund Ungdom
2
:
3
Stenungsunds IBK
Lundbystrand 3
B15 - Playoff B
1/8 Final
17:40
0
3
Unite Gold
0
:
3
FBC Vinga
Lundbystrand 3
B16 - Playoff B
1/8 Final
19:00
2
0
Tunet IBK
2
:
0
Gantofta IBK
Lundbystrand 3
G13 - Playoff B
Semi final
20:00
0
3
Varla IBK
0
:
3
Black Angels
Lundbystrand 3
G14 - Playoff A
Semi final
21:00
1
2
Mölndals IBF
1
:
2
Värnamo IK
Lundbystrand 3
B12 - Playoff B
1/4 Final
22:00
1
5
Hestrafors IF
1
:
5
KFUM Jönköping
Lundbystrand 3
B16 - Playoff B
1/4 Final
Sunday
Time
Match
Info
08:00
NOR 92 IBK
:
Sandö IBK
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
08:40
Gantofta IBK
:
FBC Kalmarsund Ungdom 1
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
09:20
Sandö IBK
:
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
10:00
Skår IBK
:
NOR 92 IBK
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
10:40
FBC Kalmarsund Ungdom 1
:
IK Zenith 2
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
11:20
FBC Kalmarsund Ungdom 2
:
IK Zenith 1
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
12:00
IK Zenith 2
:
Gantofta IBK
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
12:40
Panthers Praha
:
Skår IBK
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
13:20
IK Zenith 1
:
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
14:00
IK Zenith 2
:
Skår IBK
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
14:40
Rungsted Hørsholm FK
:
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
15:20
Frölunda IBK
:
Panthers Praha
Lundbystrand 3
B11 - Group 1
16:00
Frölunda IBK
:
Landvetter IBK Wings
Lundbystrand 3
B11 - Group 1