Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2023
Till Gothia Cup 2024 →
Dismiss
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
08:00
6
3
IBK Lund 1
Panthers Praha White
Lundenhallen
1/32 Final
08:00
1
6
IK Stanstad
Ekängens IF
Sandeklevshallen
1/32 Final
08:00
2
8
FBI Tullinge
Florbal Zidenice
Lundbystrand 2
1/32 Final
10:00
11
0
Kärra IBK
Kinna IBK 2
Sandeklevshallen
1/16 Final
10:40
4
3
Florbal Vcelin
IK Zenith
Lundbystrand 3
1/16 Final
09:00
10
2
FbC Hradec Králové POL-SKONE
FBC Pitbulls Kolín
Valhalla B
1/16 Final
11:00
1
3
Malmö FBC
FBC Česká Lípa
Härlanda Tjärn Skola
1/16 Final
10:40
3
2
Landvetter IBK Wings
Sarpsborg IBK
Lundbystrand 4
1/16 Final
12:00
2
12
IBK Lund 1
FBC Lerum
Sandeklevshallen
1/16 Final
09:00
12
3
Orel Jednota Vyškov
Ottestad IL
Tuve Sporthall
1/16 Final
11:00
7
10
Malmhaug IBF
Frederikshavn Blackhawks
Prioritet Serneke Arena A
1/16 Final
12:00
6
3
SF Grei
Ekängens IF
Lundbystrand 1
1/16 Final
11:00
7
0
Mölndals IBF
IBF Älvstranden
Lundbystrand 1
1/16 Final
12:00
5
1
Värnamo IK
Florbal Zidenice
Valhalla B
1/16 Final
11:00
8
1
Unite Black
Skurups IBK
Partille Arena B
1/16 Final
10:00
3
2
Varla IBK
IBK Lund 2
Lundbystrand 2
1/16 Final
09:00
4
3
Kinna IBK 1
Lindås Rasta IBK
Valhalla A
1/16 Final
08:40
2
1
Munka-Ljungby IBK
CL98IC Vit
Aktiviteten A
1/16 Final
13:00
4
5
Unite Gold
Surte IS
Partille Arena B
1/16 Final
14:30
6
1
Kärra IBK
Florbal Vcelin
Aktiviteten A
1/8 Final
15:00
9
0
FbC Hradec Králové POL-SKONE
FBC Česká Lípa
Sandeklevshallen
1/8 Final
16:00
4
3
Landvetter IBK Wings
FBC Lerum
Partille Arena A
1/8 Final
15:00
8
4
Orel Jednota Vyškov
Frederikshavn Blackhawks
Lundbystrand 1
1/8 Final
16:00
0
7
SF Grei
Mölndals IBF
Prioritet Serneke Arena A
1/8 Final
16:00
5
1
Värnamo IK
Unite Black
Lundbystrand 1
1/8 Final
14:00
4
1
Varla IBK
Kinna IBK 1
Härlanda Tjärn Skola
1/8 Final
17:00
5
1
Munka-Ljungby IBK
Surte IS
Valhalla B
1/8 Final
20:00
7
3
Kärra IBK
FbC Hradec Králové POL-SKONE
Lundenhallen
1/4 Final
20:00
5
3
Landvetter IBK Wings
Orel Jednota Vyškov
Lundbystrand 4
1/4 Final
21:00
1
2
Mölndals IBF
Värnamo IK
Lundbystrand 3
1/4 Final
21:00
2
4
Varla IBK
Munka-Ljungby IBK
Aktiviteten A
1/4 Final
08:00
6
3
Kärra IBK
Landvetter IBK Wings
Lundbystrand 4
Semi final
09:00
3
4
Värnamo IK
Munka-Ljungby IBK
Lundbystrand 2
Semi final
Final
13:20
4
3
Kärra IBK
Munka-Ljungby IBK
Lundbystrand 5
Final